آب و هوای ضعیف تلاش‌های جستجو و نجات در آتشفشان اندونزی را مختل می‌کند

آب و هوای ضعیف تلاش‌های جستجو و نجات در آتشفشان اندونزی را مختل می‌کند

پس از فوران آتشفشان سمرو در اندونزی و کشته شدن 14 نفر در آخر هفته، بارش شدید باران و باد به طور موقت عملیات امداد و نجات را متوقف کرد و مقامات از ساکنان خواستند تا هوشیار باشند زیرا خطر برطرف نشده است.

بلندترین کوه جزیره جاوه روز شنبه به طور چشمگیری فوران کرد و ستونی از خاکستر را به آسمان پرتاب کرد که روستاهای اطراف را پوشانده بود. بیش از 50 نفر در اثر فوران زخمی شده بودند که بیشتر آنها سوخته بودند.

فیلم‌های هوایی سقف‌هایی را نشان می‌داد که از یک منظره خاکستری بیرون زده بودند، در حالی که روی زمین، افسران نظامی، پلیس و ساکنان برای بیرون آوردن قربانیان با دستان خود در میان گل حفر می‌کردند.

روز دوشنبه، لیسوانتو، رئیس رصدخانه آتشفشان سمرو، در میان گزارش‌هایی که ساکنان مضطرب برای بررسی اموال و احشام به خانه‌های خود بازگشته‌اند، به مردم هشدار داد که فاصله ایمن با کوه را حفظ کنند.

وی گفت: “وضعیت کوه سمرو هنوز در سطح 2 است، به این معنی که در این سطح، مردم باید هوشیارتر باشند زیرا تهدید بالقوه هنوز وجود دارد.”

جریان های گدازه یک پل استراتژیک را که دو منطقه را در منطقه مجاور لوماجانگ به شهر مالنگ متصل می کرد، ویران کرده بود.

به گفته یک شاهد رویترز، در منطقه سامبرولوه، جایی که دو کامیون نیمه مدفون شده توسط خاکستر آتشفشانی قرار داشتند، به دلیل وزش باد شدید، تلاش‌های بازیابی به طور ناگهانی متوقف شد.

دیوا آریا، از آژانس جستجو و نجات، روز دوشنبه گفت که تیم او در حال تلاش برای بازیابی یک خانواده پنج نفره قربانیان بود، اما تلاش آنها به دلیل آب و هوای بد موقتاً خنثی شد.

مردم عکس های بستگان ناپدید شده خود را در فیس بوک منتشر کردند و درخواست های عمومی برای دریافت هرگونه اطلاعاتی در مورد محل نگهداری آنها داشتند.

آشپزخانه های عمومی و امکانات بهداشتی برای بیش از 1000 نفر که آواره شده اند ایجاد شده است.

به گزارش سی ان ان اندونزی، یک تیم درمان تروما برای کار با کودکان آسیب دیده از فوران اعزام شده است، در حالی که صدها بسته کمکی شامل برنج، پتو و لباس و سایر مایحتاج اولیه به منطقه ارسال شده است.

سمرو یکی از بیش از 100 آتشفشان فعال در اندونزی است، کشوری که در حلقه آتش اقیانوس آرام قرار دارد، منطقه ای با فعالیت لرزه ای بالا که بر روی صفحات تکتونیکی متعدد قرار دارد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)