لیپوماتیک

لیپوماتیک یک روش است که به کمک دستگاه پیشرفته ای چربی های سخت و سفت بدن را بیرون می کشد، لیپوماتیک یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چربی هایی است که تا کنون قادر به از بین بردن آن ها نبوده اید . حتما برای شما هم این اتفاق رخ داده است که با وجود رعایت رژیم غذایی و ورزش های مرتب قسمت هایی مانند شکم و پهلو را نمی توانید لاغر کنید و یا اینکه تجمع چربی در بدن شما تنها در یک اندام ایجاد شده است.

لاغری با لیپوماتیک

یکی از مهم ترین مسائل در دنیای امروز داشتن یک اندام ایده آل و زیبا است، بسیاری از افراد مدت ها تمرین و ورزش می کنند و از رژیم های سخت پیروی می کنند تا یک شکم صاف و زیبا داشته باشند.
یکی از روش های موثر و مفید برای رسیدن به اندام ایده آل لیپوماتیک است، لیپوماتیک که به عنوان پیکرتراشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد می تواند شما را به این آرزو برساند.
در لیپوماتیک از یک موتور بادی و یک میله ی لرزاننده برای ریز کردن چربی ها استفاده می نمایند، لیپوماتیک برای لاغری اندام ها با ایجاد ارتعاش در بافت چربی باعث ریز شدن چربی ها می شود، البته همانطور که بیان شد این دستگاه برای این اقدام از باد و لرزش استفاده می کند و در واقع به هیچ عنوان از حرارت و گرما بهره گیری نمی کند . این مورد یکی از مزایای لیپوماتیک است که مانع سوختن چربی ها و آسیب رسیدن به بافت داخلی بدن و پوست بیمار می شود .
همچنین لیپوماتیک بدون برش و جراحی بوده و به هیچ عنوان نیازی به بستری در بیمارستان ندارد، این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام می شود و تنها در مواردی که بیمار تمایل به بیهوشی داشته باشد این اقدام با بیهوشی عمومی امکان پذیر خواهد بود .

لیپوماتیک چگونه عمل می کند؟

در لیپوماتیک از یک میله ی فلزی به نام کانولا استفاده می شود . در ابتدا جراح متخصص زیبایی در موضع مورد نظر تزریقاتی انجام می دهد که بدن دچار واکنش هایی برای چربی سوزی بشود.

بعد از آن با ایجاد یک سوراخ بسیار کوچک در محل عمل کانولا را وارد بدن می کند، کانولا یک میله ی فلزی بسیار نازک و حساس است، این اقدام چیزی شبیه به آندوسکوپی است که در بسیاری از آزمایشگاه ها انجام می شود (البته نه دقیقا به این شکل).
بعد از آن کانولا چربی های زیر پوستی شما را می مکد و به بیرون از بدن هدایت می کند .
چربی ها بسیار سالم و زنده هستند و بعد از تخلیه این قابلیت را دارند که در اندام های دیگر تزریق شوند.

جراحی لیپوماتیک که در واقع یک اقدام متخصصانه است باعث می شود تا سلول های چربی از بدن فرد خارج شود، بهتر است اصطلاح برداشتن چربی از بدن را به لیپوماتیک بدهیم زیرا این جراحی از تعداد سلول های چربی بدن می کاهد . در نتیجه نیز اگر بدن دچار چاقی ها و اضافه وزن بشود چاقی به شکل گذشته نخواهد بود و یا اینکه اصلا اتفاق نمی افتد. این نتیجه ی مثبت برای جراحی با لیپوماتیک باعث شده است تا از این عمل به عنوان یک روش لاغری به صورت دائمی یاد شود.

افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک
دستگاه لیپوماتیک چیست؟

عملکرد دستگاه لیپوماتیک چگونه است
دستگاه لیپوماتیک که با یک موتور بادی کار می کند، البته با ایجاد یک هوای فشرده در بدن که هم زمان ارتعاش و لرزش و نوسان ایجاد می کند چربی ها را در هم می شکند و از آنها یک مایع تولید می کند که کاملا قابل تخلیه هستند .
در لیپوماتیک سوزش پوست وجود ندارد زیرا از حرارت استفاده نمی شود، پیش از این روش های دیگر با مقداری سوختگی در محل جراحی همراه بود، لیپوماتیک بدون برش و بخیه انجام می شود و بسیاری از اندام های بدن را تحت پوشش قرار می دهد.

افراد مناسب برای جراحی لیپوماتیک

افراد دارای مشخصات ذیل برای لیپوماتیک گزینه های خوبی هستند و نتایج درخشانی دریافت می کنند.
• افرادی که دارای اضافه وزن زیادی نیستند و تنها مقداری چربی در قسمت های مختلف بدن همانند: پهلو و ران ها دارند و تصمیم دارند تا اندامی ظریف و زیبا داشته باشند.
• افرادی که وزن ثابتی دارند و دچار نوسان نمی شوند، افرادی که دائم چاق و لاغر نمی شوند و برای مدت زمان زیادی است که چاق مانده اند برای این جراحی مناسب هستند .
• افرادی که چاقی های موضعی دارند، مثلا تجمع چربی آنها در قسمت شکم و یا پهلو ها انباشته شده است و راهی برای از بین بردن آنها ندارند .
• افرادی که اضافه وزن آنها توانایی ورزش کردن را از آنها سلب نموده است و رژیم های مختلف بر روی آنها تاثیری نگذاشته است .
• افرادی که بعد از لاغری چربی زیر شکم آنها باقی مانده است یا با آب شدن شکم آنها چربی های پهلو باقی مانده است و راهی برای آب کردن آن ندارند .

چه نواحی از بدن با استفاده از لیپوماتیک لاغر می شوند ؟

لیپوماتیک برای نقاط بسیار حساس و کوچک نیز مورد استفاده قرار می گیرد . می توان از این دستگاه برای لاغری پا، صورت، ران، شکم، پهلو و بازو ها استفاده کرد .

لیپوماتیک پهلوها

در این روش از یک میله ی فلزی به نام کانولا استفاده می شود، این میله بعد از ورود به منافذ چربی، چربی ها را بیرون می کشد و باعث لیفت هم زمان پوست نیز می شود، قدرت لیفت در لیپوماتیک بسیار زیاد است و بعد از جراحی اثری از جای برش یا بخیه وجود نخواهد داشت. این روش یکی از ایمن ترین راه ها برای لاغری است،دستگاه لیپوماتیک دارای حساسیت بالایی است و در کمترین زمان می تواند شما را به اندام ایده آلتان برساند .

لیپوماتیک کمر

تجمع چربی در پشت کمر یکی از مشکلاتی است که افراد چاق با آن روبه رو می شوند، اگر تجمع چربی در این ناحیه زیاد باشد کمر فرد دچار افتادگی می شود و چاقی این ناحیه باعث می شود تا اندام و تناسب آن دچار بهم ریختگی شود.
دقت داشته باشید که از بین بردن چربی های این ناحیه بسیار سریع و راحت انجام می شود و شما می توانید در کمترین زمان ممکن از شر چربی های اضافی این ناحیه خلاص شوید . باید توجه کنید که انتخاب جراح مناسب برای این جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا در حین و بعد از جراحی لیپوماتیک دچار مشکل نشوید .

لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک صورت یک راه برای جوانسازی صورت است که می تواند تا حد بسیار زیادی از چاقی صورت بکاهد، وجود غبغب در زیر گلو باعث می شود تا چهره افتاده شود و سن بالاتر از آنچه هست به نظر بیاید.
کوچک کردن غبغب و یا رفع چاقی صورت یک مشکل همیشگی در زنان و مردان بوده است، زیرا رژیم یا ورزش مشخصی برای از بین بردن چربی این ناحیه وجود ندارد.

مزایای لیپوماتیک

یکی از روش های رسیدن به بدنی متناسب و خوش اندام روش لیپوماتیک است. در این پروسه متخصص بعد از نقطه گذاری روی شکم و یا پهلو یا هر ناحیه ای که خواستار لیپوماتیک است را نشانه گذاری خواهد نمود. بعد با استفاده از میله ای ظریف و باریک به نام کانولا اقدام به ایجاد ارتعاش در قسمت مذکور می نماید.لیپوماتیک روشی است که بعد از جراحی خطر آمبولی شدن در آن دیده نمی شود و فرد بعد از این فرآیند می تواند به امور روزمره زندگی خود بپردازد.

مزایای لیپوماتیک

از دیگر مزایای جراحی لیپوماتیک

 • این روش آمبولی شدن در آن دیده نمی شود.
 • هیچ گونه خطری برای متقاضی به همراه ندارد.
 • روشی به منظور پیکرتراشی است که دوره نقاهت در آن کم می باشد.
 • یکی از روش های ایمن برای برطرف نمودن سلولیت بدن می باشد.
 • عوارض جانبی آن نسبت به روش های دیگر کمتر است.
 • درد و ناراحتی و هم چنین کبودی کمی در این روش دیده می شود.
 • چون از لیفت بالایی برخوردار است در نتیجه افتادگی و شل شدن پوست در این روش وجود ندارد.
 • چنانچه چربی کمی استخراج شود، از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد و متقاضی کاملا هوشیار می باشد.
 • چون دارای سنسور است در نتیجه به بافت های سالم بدن هیچ گونه آسیبی وارد نمی نماید.
 • روش لیپوماتیک باعث تناسب اندام و پیکری زیبا را برای متقاضی به ارمغان می آورد.
به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیپوماتیک بهتر است به جناب دکتر رفیع پرنیا مراجعه بفرمایید.

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک

 • در ابتدا متخصص به بررسی و ارزیابی پرونده سلامت فرد می پردازد.
 • قند خون بیمار را چک می کنند.
 • چنانچه فردی دارای فشار خون باشد، گزینه مناسبی برای روش لیپوماتیک نمی باشد.
 • در صورتی که فرد جراحی انجام داده است باید حتما به متخصص و یا جراح اطلاع دهد.
 • دو هفته قبل و بعد از عمل از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی اجتناب شود.
 • عدم مصرف داروهایی که انعقاد خون را بسیار می کند.
 • انجام برخی از آزمایشات مانند: بارداری فرد، آزمایش چکاپ و… را قبل از جراحی لیپوماتیک الزامی می باشد.
 • بعد از عمل از گن استفاده شود.
 • عدم حمل اجسام سنگین و ورزش های سنگین تا زمانی که پزشک تجویز نموده باشد.
 • بلافاصله بعد از جراحی تا 48 ساعت قادر نمی باشید که استحمام نمایید، برای این منظور بهتر است برای تمیز کردن خود از دستمال مرطوب استفاده نمایید.
 • مصرف غذاهای مایع قبل و بعد از عمل مهم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *